Způsoby dobíjení nástavbové baterie v obytných vozech a karavanech
29.09.25 9212x přečteno
Baterii v obytných vozech lze dobíjet několika způsoby. Které to jsou? Co je k tomu potřeba? Lze je kombinovat? Povíme si v článku.
Přečíst15.12.21 12054x přečteno
Zachovaná přepážka mezi kabinou a obytným prostorem, a ne právě obvyklé řešení celého interiéru v tomto autě zaujmou na první pohled. Pojďme se v článku a především videu podívat na netypickou obytnou přestavbu Fiatu Ducato.
Po otevření bočních dveří tohohle Ducata na nás vykoukne krásná vestavba kombinující bílou barvu s mořenými dřevěnými prvky.
Tohle auto stavěli Jarda s Vaškem primárně pro svou půjčovnu JaVaCamper.com. Kromě nádherně působící barevné kombinace bílé barvy a tmavého dřeva je tato vestavba zajímavá zejména svým rozložením, kdy v autě zůstala původní přepážka, a celé rozložení interiéru z toho vycházelo.
Za přepážkou najdeme kuchyni s obří pracovní deskou. Zajímavostí je že zde namísto vestavného vařiče najdeme přenosný na kartuše. Toto řešení umožní vařič v případě potřeby vyndat a vařit venku.
Chladnička schovaná pod sedákem vedle kuchyně. Jde o přenosnou kompresorovou autochladničku, konkrétně Indel B TB41 s vrchním plněním.
Pod druhým sedákem, který zasahuje do prostoru posuvných dveří, najdemev sedáku ukryté chemické přenosné WC, konkrétně model Thetford Porta Potti Qube 365.
Postel v autě je řešena na šířku. Ducato má širokou karoserii, a tak se sem vešla postel o rozměrech cca 195 x 140 cm. Všimněte si vybrání v obkladu, které tento rozměr umožňují. Pod postelí najdeme velkou garáž, sprchu a technické prostory pro vodo a elektroinstalaci.
Z dalšího vybavení nechybí velké výklopné okno Dometic S4 s integrovanou roletou a moskytiérou vsazené v posuvných dveřích. Na střeše najdeme střešní okno MaxxFan Deluxe s ventilátorem a solární panel o výkonu 320 Wp.
Celá dodávka je zateplena izolací K-Flex, pod kterou je na některých místech tlumicí materiál StP Black Silver.
Srdcem elektroinstalace jsou komponenty značky Victron Energy, konkrétně:
SmartSolar MPPT 100|30, který zpracovává energii ze solárního panelu, dále pak Orion-Tr Smart 12|12 30, který se stará o dobíjení baterie z alternátoru, a kombinace měniče napětí a síťové nabíječky Multiplus 12|800|35.
... ale dost bylo povídání, a pojďme na video, kde najdete všechny ostatní podrobnosti.
Veškerý obsah, který pro vás připravujeme, může vznikat jen díky vám, kdo nakupujete na e-shopu Nomádem.cz, kde najdete vybavení pro stavbu vlastního obytného auta, kempování a volný čas. Děkujeme!
Díky za přečtení článku i zhlédnutí videa. Pokud se vám video líbilo, budeme rádi když mu dáte like na Youtube, a přidáte se k odběratelům našeho kanálu.
Způsoby dobíjení nástavbové baterie v obytných vozech a karavanech
29.09.25 9212x přečteno
Baterii v obytných vozech lze dobíjet několika způsoby. Které to jsou? Co je k tomu potřeba? Lze je kombinovat? Povíme si v článku.
Přečíst
Topení pro obytné dodávky - jak a čím lze topit v obytňáku?
18.09.25 5167x přečteno
Plynové? Naftové? Kombinované s bojlerem? Přečtěte si, jaké možnosti topení v obytných vozech existují.
Přečíst
Rodinný dům na kolech - pětičlenná rodina a život v expedičním náklaďáku
10.09.25 7070x přečteno
Matěj, Marie, 3 děti, 1 pes a 7 let nomádského života. Starý hasičský náklaďák Mercedes-Benz 1222 4x4 z roku 1984 svépomocí přestavěli na pojízdný rodinný dům, a teď v něm bydlí a cestují za zážitky. Pojďte si prohlédnout, jak to u nich doma vypadá, a poslechnout rozhovor o tom, jak se k tomu dostali a co to obnáší.
PřečístCZK EUR