Přenosné kompresorové autochladničky
Spolehlivě vychlazené potraviny i nápoje na cestách za prací i dobrodružstvím. Přenosné autoledničky vynikají nízkou spotřebou elektřiny a vysokou účinností chlazení, bez problémů zvládají i mrazit - požadovanou teplotu si snadno nastavíte na displeji.
Všechny lednice z nabídky umí fungovat na 12/24V přímo z baterie, některé mají navíc také napájení 110-230V, a lze je tak připojit i do klasické 230V zásuvky.
Nejprodávanější
Filtry
Seřadit Doporučujeme: Produkty jsou seřazeny podle názvu zboží vzestupně. Produkty, které nejsou skladem, jsou řazené na konci. V této sekci mají některé produkty nastavené umístění na konkrétních pozicích.
Přenosnou nebo vestavnou autochladničku?
Zatímco vestavné lednice jsou určeny pro trvalou zástavbu do interiéru vašeho obytného vozu nebo karavanu, přenosné lednice jsou... přenosné :) Můžete je v případě potřeby snadno vyndat a použít pro chlazení kdekoli je potřeba.
- připojení k elektřině - většina přenosných lednic má narozdíl od těch vestavných připojení přes klasickou "zapalovačovou" 12V autozásuvku. Všechny lednice z naší nabídky fungují na 12 i 24V DC. Některé z nich umí také 110-240 V AC což znamená, že je připojíte i do běžné elektrické zástrčky doma, na chatě i kdekoli jinde.
- otvírání a plnění - pro přenosné chladničky je typické plnění vrchem (vyklápěcí víko), zatímco pro ty vestavné je typičtější plnění bokem, i když i tam se najdou výjimky
Přenosné autolednice jsou skvělé do vozů s vyjímatelnými obytnými vestavbami, expedičních, osobních i pracovních aut, kamionů, na lodě a podobně. Využití ale najdou i v obytných vozech s pevnými vestavbami v případě, že do nich nechcete nebo například kvůli dispozici nemůžete umístit vestavnou chladničku.
Termoelektrické chladicí boxy vs. kompresorové autoledničky
Při brouzdání internetem za účelem výběru 12V autochladničky do svého vozu pravděpodobně narazíte na dva typy produktů:
- kompresorové lednice (to jsou ty z naší nabídky)
- termoelektrické chladicí boxy (ty u nás nenajdete)
Pozor na to, kompresorové lednice a termoelektrické boxy jsou si vzhledově velmi podobné, ale zásadně se liší v principu fungování, chladicím účinku i spotřebě elektřiny. Proto se na oba typy podívejme podrobněji:
Kompresorové autolednice
- vynikají velmi nízkou spotřebou elektřiny a vysokou účinností chlazení
- chladí na nastavenou teplotu za prakticky jakýchkoli běžných podmínek, bez problémů dokáží i mrazit
- jsou vhodné pro nezávislé použití. I z běžné autobaterie je (v závislosti na její kapacitě), dokážete provozovat i několik dní bez dobíjení.
- jsou ale dražší než chladicí boxy
"Kompresorovku" chcete, pokud hledáte něco, co s nízkou spotřebou elektrické energie spolehlivě udrží vaše potraviny a nápoje v chladu a při stálé teplotě bez ohledu na to, jestli v autě máte 10 °C nebo 40°C.
O chlazení se u tohoto typu lednic stará kompresor, odtud název "kompresorové chladničky", méně často také "kompresorové chladicí boxy". Chlazení zde funguje na stejném principu jako u lednice, kterou máte doma.
Termoelektrické chladicí boxy
- vysoká spotřeba elektrické energie - několikanásobná oproti kompresorovým chladničkám
- nízký chladicí účiněk - dokáží chladit jen určitý počet stupňů pod okolní teplotu ty horší o cca 10-15 °C, ty lepší o cca 25 °C
- zajímavostí je, že kromě chlazení je lze použít také pro ohřev
- jsou levné
Termobox není vhodným řešením, pokud hledáte účinnou lednici s nízkou spotřebou vhodnou pro nezávislé kempování. Mohou se ale hodit například pro dochlazování potravin a nápojů během jízdy, kdy je baterie dobíjena z alternátoru. Zaujmou nízkou cenou typicky do 3000 Kč.
Termoboxy k chlazení nevyužívají kompresor, ale takzvaný Peltierův článek. Na internetu je najdete jako "chladicí boxy", "termoboxy" nebo "termoelektrické chladicí boxy".